A hús tárolására a 0 és 2 közötti hőmérséklet a legideálisabb. Alapvetően a vákuumozás az üdvözítő megoldás, hiszen így semennyi levegő sem érintkezik a hússal és higiéniai szempontból is praktikus. Ilyen berendezés elérhető akár 10.000 forint alatti áron is. Nem előrecsomagolt húsok esetében a bolti műanyag zacskóból tanácsos kivenni, mert könnyen „befülled” megbüdösödik, belülről romlani kezd a hús. Praktikus egy tálkára papírtörlőt tenni, arra a húst, és zsírpapírral letakarva tárolni, ha rövid időn belül fogyasztásra kerül.
Most akkor levegőtől elzárás, vagy zsírpapíros szellőztetés? – A húsok romlását, büdösödését a bennük, rajtuk lévő folyadékok indítják be elsőként. Ha nem tudjuk légmentesen vákuumba zárni, akkor épp ellenkezőleg, a vizeket felitatva a megfelelő szellőzést biztosítva tároljuk.
Soha ne mosd meg vízzel a húst mielőtt a hűtőbe teszed! Ez különösen a csirkére érvényes.
Szabadon tartott, vegyszerektől mentes baromfi!
Nagyon érzékeny, körültekintést igénylő húsok!
A háztáji tartású szárnyasok (amivel a Kredencben is találkozhattok) nincsenek telenyomva antibiotikumokkal, tápokkal, gyógyszerekkel. Ezért a húsuk is másként reagál a környezeti hatásokra. Fontos a megfelelő tárolás!
A háztáji szárnyasokat vizesen kopasztják és bontják, majd csomagolják. Közben nincs ideje a friss húslének kicsöpögni. A romlást a húslében lévő vér indítja be elsőként. Ezért nagyon fontos, hogy minél előbb kivegyük a zacskóból a húst és hagyjuk kicsöpögni. Akár attól is befülledhet, hogy egyetlen napig a zacskóban tartjuk.
Halakat sem szabad nejlonban tartani. Tárolási hőmérséklet 0-2 fok között. Érdemesebb – szintén – zsír vagy sütőpapírral körbetekerni és úgy betenni a hűtőbe. Egyéb esetben befülled, és nagyon hamar megromlik. A vákuumozás a halak szintén a legideálisabb megoldás. Ha egész hatról beszélünk a gerinc melletti véres részeket papírtörlővel jó kitörölni, illetve a kopoltyút eltávolítani, mert ezekről a részekről indulhat a romlás.